Nis xhiroja e fundit e fazës së grupeve eliminatore për ”EURO 2024”

1 min read


Ekipet kombëtare vazhdojnë të jenë edhe sot në aksion, me ndeshjet kualifikuese për Kampionatin Evropian “Euro 2024”. Në fakt, sot do të nisë xhiro e fundit e fazës së grupeve në kuadër të këtij cikli kualifikues. Këtë të diel do të zhvillohen nëntë ndeshje në tri orare të ndryshme.

Hungaria do të presë Malin e Zi nga ora 15:00, teksa tri orë më vonë luajnë edhe Belgjika – Azerbajxhani dhe Suedia – Estonia.

Nga ora 20:45 luajnë edhe yjet e Portugalisë e Spanjës. Portugezët presin Islandën, kurse spanjollët janë nikoqirë të Gjeorgjisë. Bosnjë-Hercegovina – Sllovaki, Lihtenshtajni – Luksemburgu dhe Skoci – Norvegji janë përballjet tjera.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.