Moti sot

Moti në mëngjes me kushte për paraqitje të mjegullës në lugina. Gjatë ditës do të jetë me diell dhe i ngrohtë mbi mesataren me vranësira të vogla lokale. Do të fryjë erë e lehtë kryesisht nga drejtimi jugperëndimor. Temperatura minimale do të jetë në interval prej -3 deri 3, ndërsa ajo maksimale do të lëvizë prej 13 deri 21 gradë.

Në Shkup kryesisht me diell me vranësira të vogla lokale dhe i qetë. Temperatura minimale do të bie deri -2, ndërsa ajo maksimale do të arrijë deri 16 gradë.

Në ditët në vijim moti do të jetë i qëndrueshëm dhe i qetë. Në mëngjes do të ketë kushte për paraqitje të mjegullës nëpër disa lugina. Gjatë javës së punës temperaturat e ditës do të jenë mbi mesataren për këtë periudhë të vitit edhe pse gradualisht do të bien.