Bota

Johnson do të bisedojnë me Putinin për Ukrainën

Presidenti rus, Vladimir Putin dhe kryeministri britanik, Boris Johnson më 2 shkurt do të zhvillojnë një bisedë telefonike lidhur me krizën në Ukrainë, transmeton REL. Biseda...

Turqia mbështet Ukrainën: Jemi të gatshëm të ndihmojmë në uljen e tensioneve

Presidenti turk, Rexhep Tajip Erdogan në konfliktin mes Rusisë dhe Ukrainës mbështet këtë të fundit. Ai i ka kërkuar Rusisë të tregohet e mençur...

Kryeministri kanadez: Rusia po kërkon konflikt

Kryeministri kanadez Justin Trudeau tha se një invazion rus në Ukrainë do të kishte pasoja të rënda dhe serioze. Parlamenti Federal i Kanadasë u mblodh...

Shteti i parë evropian që heq të gjitha kufizimet kundër Covid-19

Danimarka u bë shteti i parë i Bashkimit Evropian që më 1 shkurt hoqi të gjitha kufizimet e vendosura kundër koronavirusit, pavarësisht numrit rekord...

Detaje të reja nga vrasja e dy policëve në Gjermani

Dy policë u qëlluan për vdekje gjatë kontrollit të trafikut në orët e para të mëngjesit të së hënës. Mediat bëjnë me dije se policët...

Rusia gati të pushtojë Ukrainën, rritet frika në Europën Lindore

Situata në qytetin Narva të Estonisë ka filluar të tensionohet. Nga dritarja e zyrave të qeverisë, Katri Raik, kryetarja e bashkisë, mund të shohë...

LAJMET E FUNDIT

Faton Ahmeti: Ali Ahmeti plagë të hapura e punë të papërfunduara kurrë nuk ka lënë pas

Sekretari i përgjithshëm i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI) – Faton Ahmeti në tubimin “Bashkë për Europë” të liderit Ali Ahmeti me qytetarë dhe...

Mori ryshfet nga disa persona, arrestohet zyrtari i pronave

Ilir Kapetani me detyrë inspektor pranë Agjencisë së Trajtimit të Pronave në Tiranë është arrestuar nën akuzën e korrupsionit me urdhër të SPAK.   Sipas...