Maqedoni

Gjendet në një kanal trupi i pajetë i një të riu nga Shkupi

MPB njofton se është gjetur trupi i pajetë i një burri nga fshati Mralino i Shkupit. “Me datë 01.02.2022 në ora 07:42 në SPB Shkup...

Ahmeti në Prishtinë flet për projekte dhe për dialogun, Sela flet për Ali Ahmetin

Kryetari i ASH-s, Zijadin Sela më datë 2 shkurt ka qëndruar në Prishtinë për të vizituar krerët e partive politike, kryeministrin Kurti dhe presidenten...

Kovaçevski sot dhe nesër për vizitë zyrtare në Bruksel

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski sot dhe nesër për herë të parë pasi është në funksionin e kryeministrit do të realizojë vizitë...

VMRO-DPMNE me FAKE NEWS sulmon liderin e BDI, Ali Ahmeti!

Edhe pse ishte konfirmuar nga veprimtari kosovar, Ismet Sylejmani se fotografia e liderit të BDI, Ali Ahmeti ishte bërë në zyrat e kompanisë së...

Gostivar, katër burra akuzohen për dhunë brutale ndaj dy grave

Prokuroria Themelore Publike në Gostivar ka dorëzuar aktakuzë në gjykatën kompetente kundër katër personave, përcjell TV21. Të njëjtit dyshohen për kryerje të dhunës ndaj...

Afati i fundit – Punëdhënësit dhe Qeveria sot do t’i shqyrtojnë argumentet për pagën minimale

Kërkesa për rritjen e pagës minimale në 18 mijë denarë, sot duhet të gjendet në seancën e Këshillit ekonomiko-social, që sipas paralajmërimeve, duhet të...

MPB arrestoi personin që kërcënoi Jovevskin

Në Manastir është arrestuar personi që para dhjetë ditësh i dërgoi letër kërcënuese Prokurorit Publik të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Ljubomir Jovevski, mëson...

Rikthehen tensionet me Sofjes dhe Shkupit

Presidenti i Bullgarisë, Rumen Radev ka deklaruar të martën se vizita e kryeministrit, Kiril Petkov në Republikën e Maqedonisë së Veriut ishte e nxituar...

Maqedoni, vendimet për personat të cilët duhet të jenë në izolim do të publikohen në ueb-faqen e ISHSSH

Qeveria në mbledhjen e sotme të 10-të vendosi që vendimet për personat të cilët duhet të jenë në izolim të publikohen në ueb-faqen e...

BDI: VMRO-së i pengon suksesi i kuadrove shqiptarë

Bashkimi Demokratik për Integrim nëpërmjet një komunikate ka reaguar ndaj VMRO- DPMNE duke theksuar se qëllimi i këtij subjekti politik është kundër shqiptarëve në...

LAJMET E FUNDIT

Vizita e Xi Jinping në Moskë/ Blinken: Kina po mbulon diplomatikisht krimet e luftës së Rusisë

Sekretari amerikan i Shtetit Antony Blinken ka reaguar pas takimit mes presidentit kinez Xi Jinping me presidentin rus Vladimir Putin në Moskë. Sipas...

Linda Sinrod, hokejistja më e vjetër në botë

Një e moshuar 82-vjeçe është hokejistja më e vjetër në botë, sipas Librit të Rekordeve Botërore “Guinness”. Linda Sinrod, nga Lorton, Va, ishte një...