Rajon

Emigrantët largohen pas festave/ Fluks në pikat e kalimit kufitar

Emigrantët kanë nisur të largon nga Shqipëria pas fetstave të fundvitit në vend.       Kjo ka sjellë njeh fluks të shtuar në pikat e kalimit kuftar.       Fluksi...

Rama: Barrikadat nuk janë në frymën e Ballkanit të Hapur

Kosova dhe Serbia kanë treguar dëshirën e tyre për paqe e bashkëpunim rajonal me marrëveshje si ajo për letërnjoftimet që ishte edhe zgjidhja e...

Çitaku për vrasjen te QKUK-ja: Për monstrumin që sot i shuajti dy jetë – dënim maksimal

Nënkryetarja e PDK-së, Vlora Çitaku, ka reaguar në lidhje me vrasjen e një gruaje 35-vjeçe në oborrin e Klinikes Gjinekologjike. Çitaku tha se është e...

FAKE NEWS / Deri ku shkon propaganda Serbe!?

 Rasti i publikimit të një video nga qyteti i Pejës ku shihet se si një punëtore shëndetësore keqtrajton një të moshuar është bërë virale...

Ndalohen për 48 orë dy të dyshuarat për sulm ndaj të moshuarës

Dy persona të dyshuar janë ndaluar për 48 orë lidhur me sulmin ndaj të moshuarës në Pejë. Kjo u bë e ditur nëpërmjet një njoftimi...

Arrestohet punëtorja që sulmoi të moshuarën në Pejë

Është arrestuar e dyshuara që sulmoi gruan e moshuar në Shtëpinë e Pleqve në Pejë. Kjo u bë e ditur nga burimet e Klan Kosovës...

Grubi: Shkatërrimet dhe viktimat në Ukrainë na kujtojnë luftërat e përgjakshme që ndodhën në vitet ’90 në vendet tona

Zëvendëskryetari i parë i Qeverisë dhe ministri për Sistem Politik dhe Marrëdhënie Ndërmjet Bashkësive, Artan Grubi sot ka marrë pjesë në forumin “Women Peace...

Grubi “citon” Albright: Ka vend të posaçëm në ferr për çdo burrë që nuk i ndihmon gratë

Prishtinë, 22 Tetor – Zëvendëskryetari i parë i Qeverisë dhe ministër për Sistem Politik dhe Marrëdhënie Ndërmjet Bashkësive, z. Artan Grubi sot ka marrë...

LAJMET E FUNDIT

Ambasada Amerikane: Komentet e Xhambaskit ishin të papërgjegjshme dhe të rrezikshme

 Nga ambasada amerikane në në Maqedoninë e Veriut, kanë deklaruar se komentet e eurodeputetit bullgar Angel Xhambaski, ishin të papërgjegjshme dhe të rrezikshme dhe...

Parashikimi i motit në Maqedoni

Moti sot do të jetë kryesisht me vranësira dhe i ftohtë, me reshje të shiut dhe borës në vendet më të ulëta, ndërsa në...

Akuzat për lidhje me hetimin ndaj ish-zyrtarit të FBI-së/ Kryeministria: Mal i madh mbarsur me fantazi dhe ligësi

Pas akuzave për lidhje të kryeministrit Edi Rama me hetimin ndaj ish-zyrtarit të FBI-së, Charl McGonigal, ka reaguar edhe zyra e shtypit të...