Rajoni

Arrestimi i Dakos/ Berisha: E meritonte, shkoi si ai në vresht për kokë të Tahirit

Ish kryeministri Sali Berisha ka komentuar arrestimin e ish kreut të Bashkisë Durrës, Vangjush Dako, duke mos u kursyer në fjalët ndaj këtij...

Kryesia e PD merr vendimin, caktohet data kur do zgjidhet kryetari i ri

Më datë 29 korrik, Partia Demokratike do të ketë një emër kryetari, pas shumë polemikash mes njëri-tjetrit lidhur me çështjen e lidershipit.   Ky vendim...

Pas arrestimit të Dakos/ Rama takohet me Yuri Kim në rezidencën amerikane

Kryeministri Edi Rama është duke zhvilluar një takim me ambasadoren amerikane Yuri Kim në rezidencën amerikane.   Ende nuk dihet arsyeja e takimit të tyre...

Gërvalla: Kosova e hapur për zgjedhje të reja në veri, me disa kushte – Telegrafi

Ministrja e Jashtme e Kosovës, Donika Gërvalla-Schwarz, ka deklaruar se Kosova është e hapur ndaj mundësisë për mbajtjen e zgjedhjeve të reja në katër...

Plagosi me thikë gruan 2 netë më parë në Korçë/ Dorëzohet në polici Aleko Myrtollari

Aleko Myrtollari, i cili  plagosi dy ditë më parë gruan e tij Manjola Myrtollari është dorëzuar në polici mbrëmjen e sotme.   Myrtollari ishte në...

DETAJE- “Vrasje e mbetur në tentativë”/ Ja për çfarë u arrestua Vangjush Dako nga SPAK

Mësohet se Dako akuzohet për shpërdorim detyre, në lidhje me një pallat të ndërtuar në qendër të qytetit të Durrësit, godinë e cila...

Osmani pas takimit me Lajçak dhe Escobar: Zgjedhjet në veri mund të organizohen në përputhje me kushtetutën – Telegrafi

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, priti në takim përfaqësuesin special të Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar dhe...

LAJMET E FUNDIT

Osmani: Në fazën e negociatave me BE-në do t’i kemi të gjitha privilegjet që sjell integrimi

Ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani, në intervistë për Telma, i është referuar konceptit që ka promovuar në Bruksel “Më shumë integrim para...

Shaqiri: Semi-maturantët të fokusohen në arsimin profesional, kjo ofron perspektivë më të madhe në të ardhmen

Më 20 qershor fillojnë regjistrimet në shkollat ​​e mesme dhe Ju bëj thirrje të rinjëve që të fokusohen në arsimin e mesëm profesional, i...