Showbiz

DiCaprio dhe Gigi Hadid po kalojnë gjithnjë e më shumë kohë së bashku

Hamshori hollivudian, Leonardo DiCaprio dhe modelja Gigi Hadid, janë parë sërish bashkë në publik, këtë herë në një festë të Halloween. Aktori dhe bukuroshja për...

Reperi i famshëm i grupit Migos ndërron jetë

Reperi i famshëm ‘Takeoff’ u qëllua për vdekje në Hjuston, Teksas teksa po luante me zare. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 02:30 të mëngjesit ku ...

Arabia Saudite e bën festë ‘hallall’ Halloween-in

rabia Saudite për herë të parë në histori ka organizuar festival për Halloween, një festë kjo dikur e ndaluar. Gjërat definitivisht po ndryshojnë për Mbretërinë...

Kanye West e humb statusin e miliarderit

Sipas revistës “Forbes”, reperi i njohur amerikan Kanye West nuk është më miliarder. Ata kanë raportuar se reperi e ka humbur pozitën në listën...

Igballe Huduti: Legalizojeni prostitucionin në Kosovë

Ikballe Huduti – Islamologe, ka habitur me deklaratat e saj rreth legalizimit të prostitucionit në Kosovë. Huduti në Politiko, fillimisht ka thënë të legalizohet prostitucioni,...

Po performonte “live” në Paris, këngëtari humb jetën në skenë

Qytetarët në Haiti i kanë bërë homazhe të dielën këngëtarit Mikaben, vdekja e papritur e të cilit gjatë një koncerti në Paris, shkaktoi tronditje...

Vjeshta – stina e baladave, Adelina Berisha sjell një të tillë

Këngëtarja Adelina Berisha ka sjell këngën e saj më të re “Harrom” Adelina Berisha ka zgjedhur që të “ngroh” pak zemrat me këngën e saj...

Arbenita Ismajli konvertohet në krishtere?

Modelja e njohur shqiptare e cila bëri emër në Londër në fushën e modelimit e që tanimë është një nga femrat shqiptare më të...

Ish mister Kosova, Albert Hashimi pjesë e jurisë në Top model of the World

Top model of the World, një eveniment i jashtëzakonshëm i bukurisë tek bota femërore do të vijë ne edicionin e ri që për herë...

Një yll në mes të Nju Jorkit, Bardhi vjen me hitin Zhytem x Prap (Video)

Një mega projekt vjen pikërisht nga Bardhi, një këngë e bukur e titulluar Zhytëm x Prap një këngë e video e punuar nga SBS...

LAJMET E FUNDIT

Mori ryshfet nga disa persona, arrestohet zyrtari i pronave

Ilir Kapetani me detyrë inspektor pranë Agjencisë së Trajtimit të Pronave në Tiranë është arrestuar nën akuzën e korrupsionit me urdhër të SPAK.   Sipas...

Zhires: Bazuar në përbërjen e grupit, mund të kualifikohemi

Kombëtarja e Kosovës ka nisur përgatitjet për ndeshjet eliminatore të “EURO 2024”, ku përballë do të ketë Izraelin dhe Andorën. Në prag të sfidave...