Showbiz

“The Crown” bëhet ndër serialet më të shikuara në Netflix pas vdekjes së Mbretëreshës Elizabeth II

“The Crown” i Netflix ka parë një rritje dramatike të shikueshmërisë këtë javë, duke u ngjitur në vendin e tretë në listën ‘më të...

Për më pak se një muaj, Thepak kap milionëshin me Zaza (Video)

Me muzikë nga Alandy, produksion poashtu nga Alandy, tekst dhe melodi nga Thepak dhe Young Zerka, këngëtari i njohur Thepak vjen me projektin më...

Pete Davidson kopjon dukjen e Kanye West të “Met Gala 2019” për ceremoninë e “Emmy Awards”

Të hënën, më 12 shtator, ylli i “SNL” bëri një paraqitje surprizë në “Emmys 2022” për të prezantuar çmimin për ‘serialin më të mirë...

Xhemilja arrinë suksesin me projektin e fundit, Ike

Me tekst nga Ghulo dhe produksion të Granit Gashit dhe Darddy, këngëtarja e njohur Xhemile Veselaj vjen me një tjetër hit këtë vit. E...

Jennifer Lawrence flet për vendimin për të lënë shkollën dhe për të ndjekur aktrimin: U largova nga shtëpia kur isha 14-vjeçare

Jennifer Lawrence nuk e ka mbaruar kurrë shkollën e mesme dhe fituesja e “Oscar” nuk ka asnjë diplomë. 32-vjeçarja është e zënë me promovimin e...

Wanda Nara përshtatet me jetën në Turqi pas transferimit të Icardit në Galatasaray, shfaqet joshëse në bikini

Wanda Nara është e lumtur dhe ndodhet larg Parisit, të paktën këtë vit ajo do të jetojë në Turqi pasi bashkëshorti i saj Mauro...

Shakira nis xhirimet e klipit të ri në Spanjë – fansat presin të jetë një dedikim për Piquen

Shakira ka filluar këtë javë xhirimet e videos së saj më të fundit muzikore dhe fansat janë të etur për të parë nëse do...

Labi u drejtohet disa prej figurave të artit e politikës: Mos të gënjejmë kinse po publikojmë ushqime të shtrenjta, lini ato fotografi për reklama

Labinot Tahiri – Labi prej disa ditësh ndodhet në Kroaci për pushime bashkë me familjen e tij. Artisti i mirënjohur shqiptar këto ditë është komentuar...

Britney Spears: Ndjehem sikur një pjesë e imja ka vdekur që kur djemtë e mi u larguan nga unë

Britney Spears thotë se ndihet sikur një pjesë e saj “ka vdekur” mes marrëdhënieve të tensionuara me djemtë Sean Preston, 16 vjeç dhe Jayden...

Ray J insiston se ishte ideja e Kris Jenner publikimi i kasetë seksuale të tij dhe Kim Kardashian – kërcënon se do t’i padisë...

Ray J po i qëndron pretendimeve se ishte ‘ideja’ e Kris Jenner për të publikuar kasetën seksuale të tij dhe vajzës së saj, Kim...

LAJMET E FUNDIT

Bujar Osmani: Njerëzit duan jetë dhe standarde europiane!

Shefi i diplomacisës së Maqedonisë së Veriut dhe zyrtari i lartë i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI) –Bujar Osmani në tubimin “Bashkë për Europë”...

Faton Ahmeti: Ali Ahmeti plagë të hapura e punë të papërfunduara kurrë nuk ka lënë pas

Sekretari i përgjithshëm i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI) – Faton Ahmeti në tubimin “Bashkë për Europë” të liderit Ali Ahmeti me qytetarë dhe...