Showbiz

“Haram” kënga më e re e lansuar nga Adelina Berisha

Këngëtarja e njohur shqiptare, Adelina Berisha, ju qëndron afër fansave me projektet e saj muzikore. Së fundi ajo pati paralajmëruar edhe për një tjetër projekt...

“Ka ikur ne Dubai me te dashurin”, Beatrix sulmon Balina Bodinakun, i nxjerr bisedat!

Trixa ka publikuar biseden dhe i ka bere thirrje publike Balines qe te mos merret me jeten e saj!!!! Se fundmi eshte perfolur se Beatrix...

Po e du, kështu këndon Dafina Sadiku

Këngëtadja Dafina Sadiku e cila njihet për zërin e sajë karakteristik,zë shumë të veqantë sot ka nxjerrë videoprojektin e sajë më të ri të...

Wanda Nara thyen heshtjen: Ja pse e bllokova Icardin në rrjetet sociale

Pse Icardi e mbylli profilin e tij në Instagram? Për “arsye personale”. Të paktën kështu është deklaruar nga avokatja e i familjes. Madje, pas zhdukjes...

Edwini tregon se repi shqiptar është më i miri në Ballkan

Rep artisti shqiptarë Edwini i cili jeton dhe vepron ne Bronx te SHBA-ve është reper i ri por me potencial shumë të lartë! Zeri...

Policia zvicerane ndërpret xhirimet e videoklipit të Mozzikut dhe Getinjos në Cyrih

  Reperi i njohur, Mozzik ka paralajmëruar publikimin e albumit të ri “Lamboziki”, ndërsa bashkë me të do të sjell edhe një bashkëpunim me Getinjon...

Iliri dhe Arjola u puthën në buzë, reagon Sabiani

Puthja në buzë mes aktores Tropojane Arjolës dhe balerinit Ilirit, ka qenë në qendër të vëmendjes nga mediat rozë. Dyshja kishin vendosur bashkë për të...

Sot pritet përzgjedhja finale për “Oscars 2022” – ‘Zgjoi’ në listën e ngushtë të filmave të nominuar

Sot (8 shkurt) pritet që Akademia e Arteve dhe Shkencave të Filmit të shpall listën finaleve të filmave të nominuar për “Oscars 2022” në...

Kuratorja e “Sundance Film Festival”, Kim Yutani: Të mos e harrojmë “Zgjoin” për “Oscars”

Këtë javë, saktësisht ditën e enjte (27 janar) ka nisur procesi i votimit të anëtarëve të jurisë për çmimin e Akademisë së Filmit, “Oscars...

Chrissy Teigen zbulon tatuazhin e ri në kyçin e dorës

Autorja e librit të gatimit “Cravings: All Together” ndau një foto dhe video në Instagram Story të premten me artistin e famshëm të tatuazheve...

LAJMET E FUNDIT

Bujar Osmani: Njerëzit duan jetë dhe standarde europiane!

Shefi i diplomacisës së Maqedonisë së Veriut dhe zyrtari i lartë i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI) –Bujar Osmani në tubimin “Bashkë për Europë”...

Faton Ahmeti: Ali Ahmeti plagë të hapura e punë të papërfunduara kurrë nuk ka lënë pas

Sekretari i përgjithshëm i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI) – Faton Ahmeti në tubimin “Bashkë për Europë” të liderit Ali Ahmeti me qytetarë dhe...