Sport

Finalja e Conference League në “Air Albania”, UEFA trajnon Policinë e Shtetit në lidhje me sigurinë – Indeksonline.net

Federata Shqiptare e Futbollit në bashkëpunim me UEFA-n vijon përgatitjet për organizimin e finales së madhe të UEFA Conference League, që do të zhvillohet...

Presidentja, Prindoni, dy vajzat binjake dhe deputetja Statovci bashkë po ndjekin një ndeshje futbollistike – Indeksonline.net

Kombëtarja e Kosovës në konkurrencën e femrave ka nisur ndeshjen me Belgjikën, për kualifikimet e Kampionatit Botëror 2023. Kjo ndeshje është duke u zhvilluar në...

Llapjani “mbret” në MMA, e “paketon” malazezin për 25 sekonda – Indeksonline.net

Në organizim të “Montenegro Fighting Championship” (MFC) në edicionin e tretë të këtij organizimi, luftëtari i MMA,  Demahmeti Sinani nga klubi “Kroni Fight Team”...

LAJMET E FUNDIT

Parashikimi i motit në Maqedoni

Moti sot do të jetë kryesisht me vranësira dhe i ftohtë, me reshje të shiut dhe borës në vendet më të ulëta, ndërsa në...

Akuzat për lidhje me hetimin ndaj ish-zyrtarit të FBI-së/ Kryeministria: Mal i madh mbarsur me fantazi dhe ligësi

Pas akuzave për lidhje të kryeministrit Edi Rama me hetimin ndaj ish-zyrtarit të FBI-së, Charl McGonigal, ka reaguar edhe zyra e shtypit të...

Deontej Uajlder: Kush mashtron në ring, ai fiton sfidën

Deontay Wilder, right, fights Tyson Fury, of England, in a heavyweight championship boxing match Saturday, Oct. 9, 2021, in Las Vegas. (AP Photo/Chase...