Sport

Santos “sfidon” Shqipërinë: Nuk e njoh humbjen…

Fernando Santos merr timonin e kombëtares së Polonisë. Trajneri portugez do të ketë mundësinë e tij të provojë polakët në rrugëtimin për në “Euro...

Linet vazhdon me befasitë, mësohen gjysmëfinalistet në Melburn

Magda Linette of Poland celebrates after defeating Karolina Pliskova of the Czech Republic in their quarterfinal match at the Australian Open tennis championship...

Shpaloset lista e futbollistëve më të paguar në Premier Ligë

“Spotrac” ka arritur të gjejë lojtarin që e ka pagën më të ulët në Ligën Premier, e që padyshim se është një befasi, kur...

Mesfushori francez nga Milani do të transferohet në Turqi

Mesfushori francez Tiemoue Bakajoko pritet të lërë Milanin ditët në vijim, për t’u transferuar në Turqi që në merkaton e janarit. Lojtari është në...

Shifrin shkruan emrin e saj në histori, Lara Kolturi e 17-ta

Skiatorja amerikane Mikaela Shifrin ka shkruar historinë e këtij sporti. Falë triumfit arritur në garën e sllallomit gjigand, zhvilluar në pistën italiane të Kronplatz,...

Lufta në Ukrainë, UEFA vendos për ekipet ruse në Evropë

Ndalimi i ekipeve ruse në turnetë evropiane do të mbetet në fuqi.Sipas gazetarit të Sky Sports, Rob Harris, UEFA do të mbajë pezullimin ndërsa...

Ndërhyn qeveria në zgjedhjet, FIFA pezullon Federatën e Futbollit

FIFA vendos të pezullojë Federatën e Futbollit të Sri Lankës pasi në zgjedhjet për Komitetin Ekzekutiv është vënë re një ndërhyrje nga ana e...

Skena të pahijshme, Lampard “përplaset” me mesfushorin

Mesfushori i Evertonit, Abdoulaje Doukoure është stërvitur i vetëm pas një përplasjeje me trajnerin, Frank Lampard. Doukoure, së bashku me lojtarët e tjerë, u...

Ançeloti kërkon që të mbrohet më shumë braziliani Vinisius

Real Madrid's Vinicius Junior is in action during the Spanish La Liga soccer match between Athletic Bilbao and Real Madrid at the San...

Volf: Gabuam! Disa rregulla të reja i interpretuam gabimisht

Mercedes team chief Toto Wolf answers to reporters in the paddock at the end of the first free practice, at the Hungaroring racetrack,...

LAJMET E FUNDIT

Kejlor Navas, nga PSZH kalon në Premier Ligën e Anglisë

Portieri 36-vjeçar, Kejlor Navas, sipas medieve angleze, ka pranuar së fundmi ofertën e Notingam Forestit dhe pritet të zëvendësojë Din Hendersonin. Ky i fundit...

Nuredini: Pas 30 vitesh kemi siguruar investime të qëndrueshme për një jetë më cilësore për të gjithë qytetarët e vendit

Edhe sot, kryetari i BDI Ali Ahmeti i shoqëruar nga bashkëpunëtor në Tetovë ka vazhduar takimet me me përfaqësues të biznesit, shoqërisë civile, arsimit...

Halili: Sot misioni ynë përveç tjerash, është që të ndërtojmë edhe shkencën inovative, sipërmarrësin dhe ekonominë

Edhe sot, kryetari i BDI Ali Ahmeti i shoqëruar nga bashkëpunëtor në Tetovë ka vazhduar takimet me me përfaqësues të biznesit, shoqërisë civile, arsimit...