Sport

Renditen skuadrat me lojën më të pistë në Ligën Premier – renditje katastrofale nga Chelsea – Telegrafi

Me sezonin e Ligës Premier që po i afrohet fundit dhe disa gjëra ende të pavendosura, temperamenti mund të ndizet në xhiron e fundit. Asnjë...

Pas dënimit në Seria A, Juventusin e pret dënimi edhe nga UEFA?!

Dënimi i lidhur me çështjen e fitimeve kapitale për Juventusin nuk u mbyll. Në të vërtetë, siç shpjegon “La Gazzetta dello Sport”, UEFA vazhdon...

Mourinho përplaset me drejtorin e Romës rreth objektivave të skuadrës – Telegrafi

Jose Mourinho nuk pajtohet me Tiago Pinton, duke këmbëngulur se ‘kualifikimi në Ligën e Kampionëve do të ishte më shumë se një mrekulli’ për...

Juri Tielemans, gati të lë Lesterin dhe të kalojë në Seria A

Leicester's Youri Tielemans reacts during the English Premier League soccer match between Leicester City and Everton at King Power Stadium in Leicester, England,...

Interi vendos për fatin e Inzaghit – Telegrafi

Drejtori ekzekutiv i Interit, Beppe Marotta i ka dhënë mbështetjen e tij të plotë trajnerit Simone Inzaghi pas arritjes së finales së Ligës së...

Zbulohet emri i arbitrit që do vendosë drejtësi në finalen e Ligës Europa

Entoni Tejllor do të jetë arbitrit që do të gjykojë finalen e Ligës Europa mes Seviljas dhe Romës, e cila do të luhet në...

Edvin Kuc më i miri i xhiros së 35-të në Albi Mall Superligë – Telegrafi

Federata e Futbollit e Kosovës dhe sponsori i Superligës, Albi Mall vazhdojnë ndarjen e çmimit “Ylli i Javës”. Ky çmim për javën e 35-të...

“Frikë” nga reshjet e shiut, FSHF ndryshon orarin

Federata SHqiptare e Futbollit ka vendosur të ndryshojë oraret e ndeshjeve të javës së 34-të të cilat ishin planifikuar të zhvilloheshin në orën 17:00.Frika...

Lirim Kastrati u dërgua me urgjencë në spital derisa humbi ndjenjat dy herë në fushë – Telegrafi

Në pjesën e parë, Lirim Kastrati duhej të lëshonte fushën në përballjen që Ujpest e zhvilloi kundër Kecskemet të dielën. Valentin Hadaro u përplas me...

Vjen konfirmimi, përfundoi sezoni për lojtarin e Juventusit

Sezoni ka përfunduar për Nikolo Faxhiolin. Duke e larguar nga fusha me barelë gjatë ndeshjes së Ligws Europa kundër Sevilja-s, mesfushori i Juventusit pësoi...

LAJMET E FUNDIT

Përpara vdekjes – Tina Turner thuhet se shiti një katalog për afro 50 milionë euro – Telegrafi

Vdekja e ikonës, Tina Turner, u njoftua të mërkurën. Këngëtarja kishte dalë në pension për dekadën e fundit të jetës së saj dhe dy vite...

Kurti viziton varrin e Nënës Pashke, historia e saj është rrëqethëse – Telegrafi

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, nderoi kujtimin e Nënës Pashke Krasniqi Markaj.  Ai së bashku me studiuesen Nora Visoka Weller dhe shkrimtarin Ag...

Basha nis takimet në bazë/ “Dua të ndërtoj një opozitë të vërtetë”

Ish-kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, nisi turin e takimeve me strukturat e PD-së, për t’u rikthyer në drejtimin e Partisë Demokratike.   Pasditen e...