Milani huazon te Xhenoa, anësorin brazilian

Përveç afrimeve të shumta këtë merkato vere, në radhët e “kuqezinjve” të Milanit ka gjithashtu dhe largime, ku pas Sandro Tolari, Ante Rebiç e Sharll de Ketelaere tashmë është larguar një tjetër lojtar, kësaj here thjesht në huazim.

Bëhet fjalë për anësorin brazilian, Xhunior Messias, me 32-vjeçarin e sulmit, që fillimisht rinovoi kontratën e tij me “kuqezinjtë” e Milanos deri në verën e vitit 2025 e më pas kaloi për vetëm 1 sezon, te rivalët italianë të Xhenoa-s, me këta të fundit që mund të sigurojnë përfundimisht kartonin e “fantazisitit” në fundin e sezonit, nëse plotësohen kushtet e dakorduara në kontratë, të cilat ende nuk janë zbuluar.

Ndërkaq, kujtojmë se sezoni e shkuar, Messias zbrit plot 36 në fushë për “Djajtë” e Milan dhe në këto përballje arriti të shënontë gjithësej 6 gola, si dhe të dhuronte 2 asiste për shokët e tij të skuadrës.