Maqedoni

Bujar Osmani: Njerëzit duan jetë dhe standarde europiane!

Shefi i diplomacisës së Maqedonisë së Veriut dhe zyrtari i lartë i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI) –Bujar Osmani në tubimin “Bashkë për Europë”...

Faton Ahmeti: Ali Ahmeti plagë të hapura e punë të papërfunduara...

Sekretari i përgjithshëm i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI) – Faton Ahmeti në tubimin “Bashkë për Europë” të liderit Ali Ahmeti me qytetarë dhe...

Ali Ahmeti i’a thotë këngës me Ilir Shaqirin (VIDEO)

Zëvendëskryeministri i parë Artan Grubi sapo ka publikuar në rrjetin social Facebook një video në të cilën lideri i BDI-së, Ali Ahmeti dhe këngëtari...

Rajoni

Vizita e Xi Jinping në Moskë/ Blinken: Kina po mbulon diplomatikisht...

Sekretari amerikan i Shtetit Antony Blinken ka reaguar pas takimit mes presidentit kinez Xi Jinping me presidentin rus Vladimir Putin në Moskë. Sipas...

Mori ryshfet nga disa persona, arrestohet zyrtari i pronave

Ilir Kapetani me detyrë inspektor pranë Agjencisë së Trajtimit të Pronave në Tiranë është arrestuar nën akuzën e korrupsionit me urdhër të SPAK.   Sipas...

Bota

Presidenti rus Putin viziton Mariupolin

Për herë të parë nga fillimi i luftës, presidenti rus Vlladimir Putin vizitoi territoret e okupuara të Ukrainës. Ai zbarkoi në qytetin e rrënuar...

Sport

Showbiz