Sport

Pas Benzemas, edhe Kante te Al Ittihad

Eksperti i transferimeve, Fabrizio Romano ka bërë të ditur se N’Golo Kante ka marrë një vendim për të ardhmen e tij.Kante është shumë afër...

Përfitimet marramendëse në muaj, javë, ditë, orë, minutë dhe sekondë të Benzema te Al-Ittihad – Telegrafi

Karim Benzema është zyrtarizuar si lojtar i ri i Al-Ittihad në Arabinë Saudite, aty ku do të fitojë një pagë marramendëse vjetore në një...

Juventusi njofton Realin dhe Barcën se po largohet nga projekti i Superligës Evropiane

Mediat në Spanjë raportojnë se Juventusi e ka informuar Real Madridin dhe Barcelonën se po largohet nga projekti i SuperLigës Evropiane, një tjetër hap...

Enigma me të cilën përballet Pochettino te Chelsea: 32 lojtarë në skuadër, nënshkrime, të huazuar, largime – Telegrafi

Sezoni tragjik i Chelseat ka bërë që skuadra londineze të fillojë të ndërmarrë veprime. Pas ndryshimit të trajnerëve deri në katër herë, Todd Boehly...

Tottenhami zyrtarizon trajnerin e ri

Klubi Tottenhamit ka zyrtarizuar trajnerin e ri, që do të nisë nga puna nga muaji korrik. Bëhet fjalë për australianin Ange Postecoglou, i cili...

Debutoi me Ancelottin, sot është një 32-vjeçar i pastrehë

Jacob Mellis nisi karrierën e tij në futbollin elitar para 13 vitesh dhe këtë gjë e bëri me një ekip të madh anglez si...

Ish-mesfushori i Chelseat zbulon se tani është i pastrehë në moshën 32-vjeçare pas një diagnostikimi të gabuar të gjurit dhe karrierës së prishur nga...

Ish-mesfushori i Chelseat, Jacob Mellis, ka zbuluar se tani është i pastrehë.32-vjeçari, i cili kaloi pesë vjet në klubin londinez si adoleshent, u detyrua...

Zlatan Ibrahimoviq përshëndetet me futbollin

Zlatan Ibrahimoviq i ka dhënë lamtumirën futbollit të luajtur në një mbrëmje speciale që klubi i Milanit i kishte dedikuara para ndeshjes ndaj Veronës....

Kualifikueset e Euro 2024, Shqipëria nis grumbullimin për dy ndeshjet zyrtare të qershorit – Telegrafi

Kombëtarja shqiptare ka nisur sot përgatitjet për dy ndeshjet kualifikuese të Kampionatit Evropian “Gjermani 2024” ndaj Moldavisë dhe Ishujve Faroe, në program më 17...

NBA, Majami fitore në serinë e finaleve

Miami Heat ka marrë një fitore shumë të rëndësishme në serinë finale të NBA ndaj Denver Nuggets. Ashtu si ndeshja e parë, edhe e...

LAJMET E FUNDIT

Osmani: Në fazën e negociatave me BE-në do t’i kemi të gjitha privilegjet që sjell integrimi

Ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani, në intervistë për Telma, i është referuar konceptit që ka promovuar në Bruksel “Më shumë integrim para...

Shaqiri: Semi-maturantët të fokusohen në arsimin profesional, kjo ofron perspektivë më të madhe në të ardhmen

Më 20 qershor fillojnë regjistrimet në shkollat ​​e mesme dhe Ju bëj thirrje të rinjëve që të fokusohen në arsimin e mesëm profesional, i...