Showbiz

Kanye West befason fansat me ‘veshjen e tmerrshme’, shfaqet i veshur me geta të ngushta i shoqëruar nga një grua e veshur çuditshëm –...

Fituesi i çmimit “Grammy”, Kanye West shfaqi stilin e tij të çuditshëm, ndërsa rrotullohej rreth fëmijës së tij më të vogël – djalit katër...

Ndërron jetë këngëtarja e famshme, Astrud Gilberto – Telegrafi

Astrud Gilberto ka vdekur në moshën 83-vjeçare. Muzikantja është më e njohur për këngën “Girl From Ipanema”, shkruar nga kompozitori Antonio Carlos Kobin dhe poeti...

E njohur për figurën e admiruar trupore, Ana Kabashi josh në pozat me bikini – Telegrafi

Ana Kabashi arrin të jetë pjesë e faqeve rozë sa herë që shpërnda imazhe tërheqëse në rrjetet sociale. Krahas karrierës muzikore, këngëtarja është e njohur...

Deklarata e pazakontë e Barrymore: Mezi pres që nëna ime të vdesë – Telegrafi

Drew Barrymore citohet të ketë thënë për New York Magazine se mezi pret që nëna e saj, Jaid Barrymore, të vdesë. Duke folur për një...

Merr fund lidhja e Taylor Swiftit me Matty Healy – Telegrafi

Historia e dashurisë së Taylor Swift dhe Matty Healy ka marrë fund. “Ata janë të dy jashtëzakonisht të zënë dhe e kuptuan se nuk janë...

Avokatja e Depp flet për raportet me aktorin pas përfundimit të gjyqit – Telegrafi

Avokatja e Johnny Depp, Camille Vasquez, së fundmi zbuloi se ajo është ende në kontakt me aktorin. Një vit pas gjyqit mes hamshorit hollivudian dhe...

Shakira dhe Hamilton të pandashëm – pas garës së Formula 1, fotografohen bashkë në darkë me miq – Telegrafi

Duket se pas ndarjes së shumëpërfolur me Gerard Pique, Shakira e ka gjetur sërish lumturinë në dashuri dhe vendosi ta shfaqë në Barcelonë, nga...

Tayna dhe Kida së shpejti me këngë të re – Telegrafi

Dy artistet e njohura shqiptare, Tayna dhe Kida, kanë bashkuar forcat për një projekt të ri muzikor. Lajmi është bërë i ditur nga një material...

Viggo Venn shpallet fitues i Britain’s Got Talent 2023 – Telegrafi

“Britain’s Got Talent” ka kurorëzuar Viggo Venn si fituesin e tij të vitit 2023. Programi hit i kanalit ITV në Angli edhe këtë vit u...

Transformimi drastik i Albatrit Muqiqi – këngëtari tregon se si ia arriti dhe a është rritur xhelozia e bashkëshortes së tij – Telegrafi

Këngëtari i njohur shqiptar, Albatrit Muqiqi, ka tash e sa kohë që ka pauzuar pak nga muzika. Ai i është përkushtuar pak më shumë biznesit,...

LAJMET E FUNDIT

Osmani: Në fazën e negociatave me BE-në do t’i kemi të gjitha privilegjet që sjell integrimi

Ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani, në intervistë për Telma, i është referuar konceptit që ka promovuar në Bruksel “Më shumë integrim para...

Shaqiri: Semi-maturantët të fokusohen në arsimin profesional, kjo ofron perspektivë më të madhe në të ardhmen

Më 20 qershor fillojnë regjistrimet në shkollat ​​e mesme dhe Ju bëj thirrje të rinjëve që të fokusohen në arsimin e mesëm profesional, i...