Maqedoni

Shaqiri: Semi-maturantët të fokusohen në arsimin profesional, kjo ofron perspektivë më të madhe në të ardhmen

Më 20 qershor fillojnë regjistrimet në shkollat ​​e mesme dhe Ju bëj thirrje të rinjëve që të fokusohen në arsimin e mesëm profesional, i...

Fillon dialogu politik për ndryshimin e Kushtetutës, zgjedhjet në mandatin e rregullt!

A janë të gatshëm dy liderët e LSDM-së dhe VMRO-DPMNE-së për kompromis lidhur me ndryshimet kushtetuese dhe të ardhmen europiane të vendit? Amendamentet kushtetuese...

Osmani: Në fazën e negociatave me BE-në do t’i kemi të gjitha privilegjet që sjell integrimi

Ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani, në intervistë për Telma, i është referuar konceptit që ka promovuar në Bruksel “Më shumë integrim para...

INTEGRIMI NË BE/Ahmeti optimist, Kovaçevski e Mickoski në kërkim të kompromisit!

Ahmeti i bëri thirrje VMRO-DPMNE-së që të solidarizohet për integrimin e shtetit në BE. Në prag të takimit Mickoski – Kovaçevski, po rritet presioni...

Takimi me ambasadorët e vendeve anëtare në BE, Grubi: Nuk kemi alternativë tjetër përveç integrimit në BE, ndaj bëhuni pjesë e frontit europian

Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi ishte sot pjesëmarrës në mbledhjen e rregullt të të gjithë ambasadorëve të vendeve anëtare në Bashkimit Europian. Përmes disa fotografive...

Nesër në Shkup, Ali Ahmeti shënon 21 vjetorin e BDI-së

Më 5 qershor (nesër) Bashkimi Demokratik për Integrim me koktej festiv do të festojë 21 vjetorin e formimit të kësaj partie. Nëpërmjet një postimi në...

Grubi: Hashim Thaçi me shokë janë themeli i lirisë dhe shtetësisë së Kosovës

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti shoqëruar nga zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi kanë qëndruar sot për vizitë në familjen e ish-presidentit...

Ahmeti vizitoi familjen e Thaçit: Në Hagë po mbrohet dinjiteti i UÇK, Hashimi me shokë do të kthehen si fitues

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka vizituar sot familjarët e ish-presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi. Përmes disa fotografive të shpërndara në rrjetin...

BDI vet më e fortë se të gjitha partitë tjera bashkë

Në anketë, qytetarët shprehën qëndrimet e tyre për mbështetjen e tyre ndaj partive politike dhe politikanëve, si dhe për çështje të caktuara aktuale. Sipas...

Cilat janë dobitë nga ndërtimi i korridoreve rrugore dhe autostradave?

Nga prof.dr. Agim MAMUTI Ka disa dobi të rëndësishme nga ndërtimi i korridoreve rrugore dhe autostradave: 1. Rritja e ekonomisë Nëpërmjet korridorëve rrugorë dhe autostradave, transporti i...

LAJMET E FUNDIT

Enrique Iglesias më 30 qershor performon për herë të parë në Tiranë – Telegrafi

Pak pasi u konfirmua se ylli latin, Ricky Martin do të mbaj koncert madhështor në Tiranë më 20 korrik, tashmë një tjetër artist me...

Osmani: Në fazën e negociatave me BE-në do t’i kemi të gjitha privilegjet që sjell integrimi

Ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani, në intervistë për Telma, i është referuar konceptit që ka promovuar në Bruksel “Më shumë integrim para...

Shaqiri: Semi-maturantët të fokusohen në arsimin profesional, kjo ofron perspektivë më të madhe në të ardhmen

Më 20 qershor fillojnë regjistrimet në shkollat ​​e mesme dhe Ju bëj thirrje të rinjëve që të fokusohen në arsimin e mesëm profesional, i...