Kejn ka humbur 5 finalet e karrierës për klubet dhe Anglinë?!

1 min read


Hari Kejn sërish nuk arriti të fitojë trofe. Sulmuesi debutoi me Bajernin në ndeshjen për Superkupën e Gjermanisë, në të cilën humbi nga Leipzig (0:3).

Kjo është finalja e pestë e humbur për sulmuesin anglez në karrierën e tij.

Më parë, Hari Kejn humbi finalet e Kupës së Ligës Angleze 2015 dhe 2021, finalen e Ligës së Kampionëve 2019 (të gjitha me Tottenhamin), humbi me Anglinë në finalen e Euro 2021 dhe humbi me Bajernin në Superkupën e Gjermanisë. Në këtë mënyrë sulmuesi anglez humbi pesë finalet në karrierën e tij.

Leave a Reply

Your email address will not be published.