Learta më në fund e jep lajmin, është ‘ndarë’ nga vjehrra e saj, Shyhrete Behluli – Ora Info

Learta Jakupi është një ndër personazhet më të njohur dhe më të përfolur të shoë bizzit.

Ajo u bë e njohur fillimisht si reja e Shyhrete Behlulit, e më pas edhe për linjën e saj të fustanave, përcjell ORAinfo.

Learta vazhdimisht bën postime në Instagramin e saj, ku ka shumë ndjekës.

Në fotografinë e fundit shihet se ka shkuar diku për të pushuar, duke u ndarë përkohësisht nga vjehrra dhe gjithë pjesa tjetër e familjes./ORAinfo/