Fred, nga Premier Liga e Anglisë transferohet në Turqi

Mesfushori brazilian Fred zyrtarisht është larguar nga Man. Junajted për t’ju bashkuar Fenerbahçes për 12.9 milionë funte.  Mesfushori i ishte bashkuar me Man. Junajtedin nga Shakhtar Donjetsku i Ukrainës në verën e vitit 2018 dhe bëri 213 paraqitje për “Djajtë e Kuq” në të gjitha garat.

Klubi nga Anglia kanë konfirmuar që Fred do t’i kryejë testet mjekësore në Stamboll të shtunën para se transferi të konfirmohet.

Ndeshja e fundit e 30 vjeçarit për skuadrën ishte finalja e FA Kupës në muajin qershor dhe Junajted pritet të marrë 10 milionë euro, plus 5 milionë të tjera me bonuse nga Fenerbahçe.

Erik ten Hag kështu dëshiron të bëjë vend për mesfushorë të rinj, ku pos Fred-it,  edhe Doni van de Beek është lidhur me një largim nga kjo skuadër.

The post Fred, nga Premier Liga e Anglisë transferohet në Turqi appeared first on Alsat.