Inzaghi komenton kalimin e Lukakut te Roma

Simone Inzaghi ka folur për kalimin e Romelu Lukakut te Roma, marrëveshje e cila raportohet të jetë përfunduar

Lukaku ra dakord për transferimin te Roma, në huazim për rreth 8 milionë euro duke përfshirë shtesat nga Chelsea, kështu që Inzaghi u pyet për mendimin e tij për këtë operacion.

“Roma ka bërë shumë mirë, është mirë për futbollin italian që të kthehet Lukaku. Ai është një lojtar i madh, siç e dimë të gjithë. Unë jam shumë i kënaqur me skuadrën që kam në dispozicion dhe me vlerat që ata sjellin në familjen e Interit”, tha Inzaghi.

Belgu e kaloi sezonin e kaluar te Interi dhe ishte në negociata për ta bërë lëvizjen të përhershme, por ata u tërbuan nga lajmet se ai ishte gjithashtu në bisedime me rivalët e tyre të përhershëm, Juventusin

Interi humbi disa lojtarë të mëdhenj si Lukaku, Edin Dzeko, Andre Onana dhe Milan Skriniar, por solli Thuram, Alexis Sanchez, Yann Sommer dhe shpresojmë gjithashtu të marrin mbrojtësin Benjamin Pavard nga Bayerni