​Tuchel shokon Interin për Pavard

1 min read


Benjamin Pavard nuk ishte i disponueshëm për Bayern Munich për ndeshjen e tyre kundër Augsburgut, por Thomas Tuchel paralajmëroi se mbrojtësi francez nuk do të bashkohet me Interin nëse bavarezët nuk blejnë një zëvendësues.

Pavard po shtyn t’i bashkohet “Nerazzurrëve” dhe është përjashtuar për ndeshjen e së dielës në Bundesligë midis Bayern Munich dhe Augsburg në Allianz Arena.

Tuchel foli me “DAZN De” duke konfirmuar se fituesi i Kupës së Botës në Francë 2018 dëshiron të largohet.

“Ai ka disa probleme kështu që nuk është me skuadrën. Ne e kuptojmë se Benji dëshiron të bashkohet me Interin, por për të përfunduar një transferim, nuk ka vetëm një mënyrë për t’u marrë parasysh, “tha ai.

“Ne duhet të gjejmë një zëvendësues ose transferimi nuk do të ndodhë.”, qartësoi gjermani.

Pavard është nën kontratë me Bayernin deri në qershor 2024 dhe Interi është gati të investojë 28 milionë euro plus 5 milionë euro shtesa për të siguruar nënshkrimin e tij.

Leave a Reply

Your email address will not be published.