Partizani shtyn takimin me “historinë”, të kuqtë nuk e përmbysin dot Astanën, nuk futet dot në grupe

Partizani nuk arriti dot të bëjë historine për tu kualifikuar për në fazën ë grupeve të conference league.

 

Të kuqtë nuk shkuan më shumë se barazimi 1 me 1 në “Elbasan Arena” ndaj Astana të Kazakistanit ndërkohe që kishin humbur 1 me 0 takimin e parë në transferte.

 

Të kuqtë bënë një pjesë të parë të shkelqyer duke krijuar shumë raste për shënim dhe duke shënuar madje edhe me Bintsouka.

 

Mirëpo që në startin e pjesës së dytë miqtë barazuan shifrat me anë të Tomasov.

 

Ndonëse të dyja ekipet patën rënie në lojë, Partizani bëri përpjekje deri në fund për të shënuar golin që do ta kishte sfiden në shtese, por nuk ia doli dot mbanë.