Moti sot me vranësira dhe reshje shiu

Moti që në mëngjes do të jetë me vranësira dhe reshje shiu, të cilat në pjesët juglindore do të jetë më të rrëmbyeshme dhe me bubullima. Gjatë ditës do të jetë më freskët dhe do të fryjë erë e përforcuar nga drejtimi verior (mbi 60 km/h).

Temperatura minimale do të jetë në interval prej 11 deri në 19, ndërsa ajo mesatare do të arrij prej 16 deri në 22 gradë. UV=5.

Në Shkup moti do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe me reshje shiu. Do të fryjë dhe erë e përforcuar nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të ulet në 16, ndërsa ajo maksimale do të arrijë në 20 gradë Celsiusë.