Sonte, Champions në Tring; përcaktohen tre ekipe që shkojnë në grupe përmes play-off

Uefa Champions League përcakton sonte në mbrëmje 3 skuadrat e para që do të kalojën në fazën ë grupeve përmes play-offit. Dueli që spikat është ai i Athines mes Panathinaikos dhe Bragës. Portugezet fituan 2 me 1 javën e kaluar në Portugali, por një gol I shënuar nga greket në minutat shtese I mbush me shprese se mund të bëjnë përmbysjen e madhe në shtëpi me ndihmen edhe të tifozeve të zjarrte. Panathinaikos ka eleminuar deri më tani Dnipron dhe Olimpik Marseje dhe për greket asgjë nuk është e pamundur, aq më teper që edhe në duelin e parë luajtën sit ë barabarte me Bragën, forcën e trete të kampionatit luzitan.

Më i lehte objektivi për të shkuadër në 32 më të mirët e kontinentit për Gallatasarain. Turqit fituan ndeshjen e parë në transfete 3 me 2 kundër Molde dhe sonte luajne nmë shtëpi me avantazhin e disa rezultateve për tu kualifikuar. Skuadra e njohur nga Stambolli i beson Mauro Ikardit për të nënshtruar norvegjezet, pasi sulmuesi argjentinas është gjithnjë e më shumë vendimtar për ekipin turk.

Duel i fortë edhe ai mes Yang Boys dhe Makabi Haifa, I cili në Izrael u mbyll 0 me 0. Të treja ndeshjet do të transmetohen ekskluzivisht në platformen Tring në orën 21:00