“Gjigandët” e La Liga shkarkojnë trajnerin

“Gjigandët” spanjollë të Viljarrealit, nuk mund të kishin nisje më të keqe të sezonit, teksa në 4 përballjet e para kanë arritur të fitojmë vetëm 1, ndaj Majorkas në transfertë, duke humbur dy herë në “shtëpi” nga Real Betisi dhe Barcelona, si dhe në transfertën e Kadizit.

Pas këtyre rezultateve katastrofike, drejtuesit e “nëndetëseve të verdha”, përmes një komunikate zytare për mediat, kanë njoftuar shkarkimin e menjëhershëm të teknikut spanjoll, Kike Setien.

Ndërkaq, kujtojmë se Setien u pozicionua në krye të “nënedetëseve” të Viljarrealit vetëm në tetor të vitit 2022, ku zuri vendin e teknikut spanjoll, Unai Emeri, me këtë të fundit që siguroi kalimin në Premier Ligw, aty ku po drejton më së miri skuadrën e Aston Villa-s.

The post “Gjigandët” e La Liga shkarkojnë trajnerin appeared first on Alsat.