Tërmeti i fuqishëm shkund Kilin

1 min read


Një tërmet me magnitudë 6.2 Rihter është regjistruar në orët e vona të mbrëmjes në Kili.

Sipas të dhënave paraprake, tërmeti ra rreth orës 21:00 dhe epiqendra e tij ishte rreth 40 km në juglindje të Coquimbos.

Lëkundjet ishin tepër të forta dhe zgjatën për disa sekonda, por fatmirësisht nuk raportohen dëme dhe të lënduar.

Leave a Reply

Your email address will not be published.