Maroku shpall tre ditë zie kombëtare pas tërmetit

1 min read


Maroku ka shpallur tre ditë zie kombëtare.

Flamujt do të valëviten në gjysmështizë në të gjithë vendin si pjesë e periudhës së zisë, sipas një deklarate të gjykatës mbretërore.

Forcat e armatosura do të vendosin ekipe shpëtimi për t’i siguruar zonat e prekura ujë të pijshëm të pastër, furnizime ushqimore, tenda dhe batanije, shtoi ai.

Leave a Reply

Your email address will not be published.