Granit Xhaka, feston sot ditëlindjen

1 min read


Ylli i futbollit, Granit Xhaka, feston sot ditëlindjen.

Futbollisti i cili luan për Bayer Leverkusen mbushi sot 31 vite jetë.

Padyshim që një urim publik nga vëllau i tij Taulanti, nuk kishte se si të mungonte në këtë datë të veçantë për futbollistin.

Përmes një postimi të ndarë me ndjekësit e tij në Instagram, Taulanti u shpreh:

“Urime ditëlindja! Vllau im, hapat e parë i morëm bashkë, kur nuk kisha mbështetje, ti ishe shtylla ime, në çdo hap këshillat e tua ishin frymëzimi dhe

motivi im. Shëndet, lumturi të pa fundme në familjen tonë. Të dua deri në frymën e fundit”.

Urime për Granitin!

Leave a Reply

Your email address will not be published.