Milani targeton Davidin në janar

1 min read


Milani po shikon drejt afatit kalimtar të janarit dhe po planifikon një lëvizje për sulmuesin e Lille, Jonathan David. Kuqezinjtë ishin tepër aktivë në afatin kalimtar të verës, duke nënshkruar me shumë lojtarë duke përfshirë Tijjani Reijnders, Christian Pulisic dhe Ruben Loftus-Cheek.

Milani dëshiron të nënshkruajë një mbrojtës të ri të majtë në janar për t’i dhënë pak pushim Theo Hernandez, duke theksuar Juan Mirandën e Real Betis si një opsion të fortë, dhe ata gjithashtu duan të sigurojnë një marrëveshje për një sulmues.

Siç raportohet nga Daniele Longo i Calciomercato.com, CEO i Milanit, Giorgio Furlani shpreson të përfitojë nga marrëdhënia e fortë me Lille për të mbyllur një marrëveshje për Davidin, kontrata e të cilit skadon me klubin francez verën e ardhshme. Sulmuesi 23-vjeçar kanadez është shumë i interesuar të bëjë kalimin te kuqezinjtë, pavarësisht interesimit të skuadrave të ndryshme nëpër Evropë.

Leave a Reply

Your email address will not be published.