Romano zbulon detaje kyçe të marrëveshjes së Lamine Xhamall

1 min read


Sulmuesi i talentuar anësor, Lamine Xhamal thuhet se tashmë ka nënshkruar kontratën e tij të re me Barcelonën. Është eksperti i transferimeve, Fabrizio Romano, i cili ka konfirmuar kontratën e re të talentit spanjoll me klubin nga “Camp Nou”.

Gazetari italian ka jep dy detaje kyçe për kontratën e re të firmosur nga adoleshenti i talentuar. Detajet i parë sipas tij është se kontrata e re e Xhamal do të zgjasë deri në verën e vitit 2026. Kjo është kontrata më e gjatë që mund t’i jepet një lojtari 16-vjeçar bazuar në rregullat e futbollit evropian. Në anën tjetër, detaji i dytë thotë se kontrata e re e Xhamal do të shpallet zyrtarisht të hënën e ardhshme, në 2 tetor 2023. Lamine ka treguar tashmë cilësinë e tij duke luajtur për Barcelonën dhe Spanjën, prandaj ai meriton një kontratë më të mirë për të siguruar të ardhmen e tij në klubin katalunas.

Këtë verë, u raportua se Man. Siti bëri gjithçka për të nënshkruar me Xhamallin, por Barcelona refuzoi ofertat e tyre.

Leave a Reply

Your email address will not be published.