Month October 2023

Tërmet i fuqishëm, frikë për cunami në Kili

Një tërmet me magnitudë 6.3 të shkallës Rihter goditi mesditën e sotme Kilin duke rritur frikën e autoriteteve për një cunam. Tërmeti kishte si epiqendër zonën detare në Kilin qendror dhe një thellësi prej 10 kilometrash. Autoritetet kanë dhënë alarmin…

Forca juaj, frymëzim për të gjithë ne – Ora Info

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, ka bërë të ditur se këtë vit kanë mbuluar të gjitha pakot onkologjike, për të prekurat me kancerin e gjirit, siç kishin premtuar vitin e kaluar. ”Zbulimi i hershëm shpëton jetë!”, shkruan ajo mes tjerash…

Arbër Ademi: Mbështesim Kosovën në aspiratat integruese

Maqedonia e Veriut pa hamendje mbështet shtetin kosovar në aspiratat për t’u bërë anëtare e organizatave evropiane dhe ndërkombëtare, siguron kryetari i Komisionit për Eurointegrime, Arbër Ademi. “Takimet tona janë të vazhdueshme, të rregullta, që kanë të bëjnë me shkëmbim…