Ernest Muçi në “radarët” e “gjigandëve” evropianë

Nata magjike ndaj anglezëve të Aston Villa, ku triumfoi ndaj këtyre falë dopietës të shënuar nga “ylli” shqiptar e ka kthyer ish-anësorin e “bardhebluve” të Tiranës, Ernest Muçin në qendër të vëmdenjes të “gjigandëve evropianë.

Sipas raportimeve më të fundit të mediave, për kartonin e Muçit interesohen “gjigandët” fracnezë të Monakos dhe një “personazh” kyç në këto negociata është dhe ish-menaxheri i 5 herë fituesit të “Topit të Artë”, Kristiano Ronaldo, Horhe Mendes, i cili duket të jetë i vendosur të transferojë Muçin te franezët.

Nëse gjithçka realizohet për Muçin, ai mund të bëhet edhe lojtari që është shitur më shtrenjtë nga Polonia drejt një vendi tjetër, me skuadrën e Monakos, që pritet të japë plot 15 milioën euro për kartonin e “legjionarit”, ndërsa Tirana do të përfitonte 1.5 milionë euro nga shitja, pasi zotëron 10% të kartonit.