Roma dhe Çellsi caktojnë vlerën e kartonit të Lukaku

Romelu Lukaku dhe Çellsi kanë bërë një marrëveshje dhe sulmuesi belg mund të shitet me kushte më të arritshme që në verën e ardhshme.

Pas një merkatoje të gjatë verore, që solli Lukakun në kryeqytetin italian pas interesimit nga Interi, Juve dhe shumë klube të tjera, “blutë” në fakt kanë arritur një marrëveshje me sulmuesin për t’u transferuar në verë, me çmimin e vendosur prej 37 milionë paund sipas Fabrizio Romano.

Në fakt shifra përkon deri më tani me performancën e belgut, ku Romelu ka shënuar 7 gola në 8 ndeshje deri më tani në total me fanellën “giallorossi”, dhe ato 37 milionë paund mund të jenë joshëse për Romën, ndërsa fjalën e fundit do ta ketë Lukaku.