Dy mungesa në stërvitjen e radhës të Kosovës

Kombëtarja e Kosovës ka mbajtur stërvitjen e radhës, në kampin nacional. Në fushë janë paraqitur të gjithë futbollistët përveç dy prej tyre. Sulmuesi i Lille, Edon Zhegrova nuk ka qenë i pranishëm në seancën stërvitore të “Dardanëve”.

Në këtë stërvitje është vërejtur edhe mungesa e mbrojtësit të Torinos, Mërgim Vojvoda i cili u ftua nga Gliha pas lëndimeve të Ismajl Bekës dhe Leart Paqaradës.

Sa i përket Zhegrovës, vet përzgjedhësi Primoz Gliha ditën e djeshme në konferencë për shtyp konfirmoi se grumbullimi i tij është në dyshim shkaku i lëndimit.

Mbetet të shihet më vonë nëse dyshja në fjalë do t’i bashkohen “Dardanëve” apo kanë humbur këtë grumbullim shkaku i lëndimeve.