Interi i të interesuar për çekun e Uest Hamit

Skuadra e Interit po përpiqet të transferojë një lojtar me parametra zero.  “Zikaltërit” janë të interesuar për Tomas Souçek, kontrata e të cilit me Uest Hemin skadon në qershor të vitit 2024.

Sipas asaj që raportohet nga “Corriere dello Sport”, lojtari çek mund t’i bashkohet zikaltërve sezonin e ardhshëm duke ofruar garanci më të mëdha në mesfushë, veçanërisht në mbrojtje dhe duke ofruar aftësi fizike.

Debate i ndodhur pak muaj më parë me Dejvid Mojs favorizon një lamtumirë me klubin anglez.