Kështu duket Gaza pasi më shumë se 500 raketa e goditën atë ditën e djeshme

Kështu duket Gaza pasi më shumë se 500 raketa e goditën atë ditën e djeshme

Më shumë se 500 objektiva të Hamasit dhe Xhihadit Islamik në Rripin e Gazës u goditën gjatë të hënës, tha Forcat Ajrore izraelite (IAF). IAF thotë se goditi objektivat me avionë luftarakë dhe helikopterë, avionë dhe artileri.