Parashikimi i motit për vikend

parashikimi-i-motit-per-vikend

parashikimi-i-motit-per-vikend

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, ka bërë të ditur se të shtunën parashihet të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara.

Vranësirat në pjesën veriperëndimore të dukagjinit dhe në vise të larta mund të sjellin reshje shiu kryesisht me diell.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 8-10 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 22-26 gradë Celsius.

Ndërkohë sipas njoftimit të IHK-së, të dielën parashihet të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 10-12 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 22-26 gradë Celsius.