Tërmet në Turqi, ja ku ishte epiqendra

Një tërmet me magnitudë 4 ballë ka tronditur Turqinë pak para mesnatës.

Epiqendra e tërmetit ishte 10 kilometra në juglindje të Izmirit dhe thellësia u llogarit nga Instituti Euro-Mesdhetar në 13 kilometra.

Tërmeti është ndjerë edhe në Greqi, më konkretisht në Samos, i cili ndodhet 69 kilometra larg nga epiqendra.