54-vjeçari që u gjet i vdekur dje në Prishtinë për një muaj nuk kishte kontaktuar me familje

1 min read

Dje një person është gjetur pa shenja jete në Prishtinë.

Bëhet fjalë për një burrë të moshës 54-vjeçare, për të cilin ka dhënë detaje sot policia përmes raportit 24- orësh.

Rasti është kualifikuar si “hetim mbi vdekjen”, derisa bëhet e ditur se ai kontaktin e fundit me familjen e kishte pasur para rreth një muaji.“HETIM MBI VDEKJEN- Prishtinë 21.10.2023-14:18. Është gjetur pa shenja jete në banesën e tij viktima mashkull kosovar. Vdekjen e viktimës e ka konstatuar ekipi mjekësor në vendin e ngjarjes. Sipas familjarëve viktima kishte jetuar i vetëm në banesën e tij, dhe kontaktin e fundit e kishin pasur me të para rreth një muaji. Me vendim të prokurorit trupi i pa jetë i viktimës është dërguar në IML për autopsi. Rasti në hetime.”

Leave a Reply

Your email address will not be published.