Në hapat e motrës, Gjini një tjetër talent në familjen e Dua Lipës

1 min read

Një tjetër talent në familjen Lipa. Vëllai i këngëtares së famshme shqiptare, Dua Lipa, Gjin, ka krijuar këngën e tij të parë

Një tjetër talent në familjen Lipa. Vëllai i këngëtares së famshme shqiptare, Dua Lipa, Gjin, ka krijuar këngën e tij të parë.

Në një postim në profilin e tij në “Instagram”, 17-vjeçari ka publikuar një foto me firmën e tij, e para si producent. Kënga nuk është publikuar ende dhe mbetet për t’u parë nëse Gjin është po aq i talentuar sa Dua në këndim.

Jo vetëm muzikë, në familjen e madhe të artistëve shqiptarë nga Kosova, kemi edhe talente të tjera. Po flasim për Rinën, motrën e vogël të Duas e cila është modele dhe aktore dhe ndër vite ka siguruar role të rëndësishme.

Arti duket se rrjedh në venat e kësaj familjeje dhe është trashëguar ndër breza. Babai i Duas, Dukagjini është marrë me muzikë që në moshë të hershme. Ai themeloi grupin “ODA” në vitet ’80, dhe ishte vokalisti i atij grupi që performonte muzikë të zhanrit ‘rock’.

Leave a Reply

Your email address will not be published.