Rrezet dielli në vjeshtë, njihuni me parashikimin e motit për Maqedoninë e Veriut

1 min read

Moti sot do të jetë me diell dhe i ngrohtë me vranësira të vogla deri mesatare. Do të fryjë erë e lehtë nga drejtimi veriperëndimor. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 7 deri në 14, ndërsa ajo maksimale do të arrijë nga 22 deri në 27 gradë Celsius.

Në Shkup moto do të jetë me diell dhe i ngrohtë me vranësira të vogla deri në mesatare dhe me erë të lehtë veriperëndimore. Temperatura minimale do të zbresë deri në 11, ndërsa ajo maksimale do të arrijë deri në 26 gradë.

Siç informon DPHM, do të vazhdojë periudha me mot relativisht të ngrohtë. Nga e mërkura nga fundi i ditës do të ketë rritje të vranësirave me reshje lokale të shiut, të cilat do të vazhdojnë gjatë natës edhe të enjten, kur do të shoqërohen me bubullima të rralla. Kushte për shi lokal do të ketë të premten.

Leave a Reply

Your email address will not be published.