Seriali ikonik turk “Bija ime” fillon transmetimin në Klan Macedonia

Seriali ikonik turk “Bija ime” ka filluar transmetimin në televizionin Klan Macedonia dhe atë nga dita e hënë në të premte me fillim në ora 17:00.

Seriali flet për historinë e një vajze me emrin Ojky e cila vuan nga një semundje.

Personazhet kryesor te ketij seriali turk janë voglushja Ojky, babai i saj Demiri dhe Xhandan.

Nuk mungojnë as personazhet negativ si Xhemali i cili kërkon të hakmerret ndaj Demirit.

Kujtojmë se seriali ka thyer çdo rekord shikueshmërie në Turqi, duke u cilësuar si një ndër dramat familjare me tematikë më të dhimbshme.