Haxhiu, Hetemit: Mos u dorëzo

1 min read

Deputeti i PDK-së, Bekim Haxhiu, i ka bërë thirrje kryetarit të Leposaviqit, Lulëzim Hetemi, që të mos dorëzohet, pas Udhëzimit Administrativ që i hapë rrugë zgjedhjeve të reja në veri.

Haxhiu i tha Hetemit se kryeministri i vendit, Albin Kurti, po mundohet që ta largojë nga komuna përmes një Udhëzimi Administrativ.

“Serbët me portesta e dhunë nuk arriten me të largu nga Komuna, ndërsa Albini e Elberti po të largojnë me Udhëzim Administrativ (UA). Radha është ti me kërku llogari për sakrificën që ke bërë tash e sa muaj”, tha Haxhiu, transmeton Klankosova.tv.

Tutje, ai i tha Hetemit që të mos pranojë që serbët të tallen me ty për pazaret e Kurtit dhe Besnik Bislimit.

“Ju kam treguar që në fillim se Albin Kurti ka me u tërheq nga veriu, sepse kudo që deri sot ka hy është tërhequr. Albin Kurti fjalë i ka babush, a punët si hiq kërkush. Albin Kurti me sejment e tij janë Kali i Trojës në Qeveri”, tha Haxhiu.

Leave a Reply

Your email address will not be published.