Uncategorized

Kampion bote për të tretën herë, do bëj krenar çdo shqiptar/ Hadribeaj: Pikësynimi im do jetë UFC-ja

Ka pak ditë që ka mbrojtur titullin kampion bote. Shqiptari i famshëm dhe shumë i suksesshëm në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Adrian Hadribeaj...

Rama: Barrikadat nuk janë në frymën e Ballkanit të Hapur

Kosova dhe Serbia kanë treguar dëshirën e tyre për paqe e bashkëpunim rajonal me marrëveshje si ajo për letërnjoftimet që ishte edhe zgjidhja e...

Ndryshimet kushtetuese nisin në mars, kërkesat e VMRO-së pjesë e planit francez

Ndryshimet kushtetuese do të hyjnë në procedurë parlamentare në muajin mars, ndërkaq deri në qershor pritet të miratohen, mëson portali Indeks.mk “Ndryshimet kushtetuese për përfshirjen...

Çitaku për vrasjen te QKUK-ja: Për monstrumin që sot i shuajti dy jetë – dënim maksimal

Nënkryetarja e PDK-së, Vlora Çitaku, ka reaguar në lidhje me vrasjen e një gruaje 35-vjeçe në oborrin e Klinikes Gjinekologjike. Çitaku tha se është e...

Dita e dytë e debatit kuvendor për Propozim-buxhetin e vitit 2023

Shkup, 25 nëntor – Komisioni kuvendor për financim dhe buxhet sot duhet të vazhdojë debatin për Propozim-buxhetin për vitin 2023. Komisioni ka nisur pardje debatin...

Ministri Ulsi Manja: Vëllazërisht me Ali Ahmetin, njeriun e luftës dhe marrëveshjeve të mëdha për paqen!

Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti sot në fund të mbledhjes së përbashkët të dy qeverive në Shkup, ka takuar kryeministrin shqiptar Edi Rama dhe...

Nga sulmet personale te mesazhet politike, Grida Duma dorëzon mandatin: Largohem nga politika e llumit, u godita padrejtësisht!

E emocionuar, me zërin që i dridhej, por edhe e revoltuar, Grida Duma njoftoi sot largimin nga politika, duke dorëzuar mandatin e deputetes. Ndërsa e...

FAKE NEWS / Deri ku shkon propaganda Serbe!?

 Rasti i publikimit të një video nga qyteti i Pejës ku shihet se si një punëtore shëndetësore keqtrajton një të moshuar është bërë virale...

Ndalohen për 48 orë dy të dyshuarat për sulm ndaj të moshuarës

Dy persona të dyshuar janë ndaluar për 48 orë lidhur me sulmin ndaj të moshuarës në Pejë. Kjo u bë e ditur nëpërmjet një njoftimi...

Arrestohet punëtorja që sulmoi të moshuarën në Pejë

Është arrestuar e dyshuara që sulmoi gruan e moshuar në Shtëpinë e Pleqve në Pejë. Kjo u bë e ditur nga burimet e Klan Kosovës...

LAJMET E FUNDIT

Vizita e Xi Jinping në Moskë/ Blinken: Kina po mbulon diplomatikisht krimet e luftës së Rusisë

Sekretari amerikan i Shtetit Antony Blinken ka reaguar pas takimit mes presidentit kinez Xi Jinping me presidentin rus Vladimir Putin në Moskë. Sipas...

Linda Sinrod, hokejistja më e vjetër në botë

Një e moshuar 82-vjeçe është hokejistja më e vjetër në botë, sipas Librit të Rekordeve Botërore “Guinness”. Linda Sinrod, nga Lorton, Va, ishte një...

Bujar Osmani: Njerëzit duan jetë dhe standarde europiane!

Shefi i diplomacisës së Maqedonisë së Veriut dhe zyrtari i lartë i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI) –Bujar Osmani në tubimin “Bashkë për Europë”...