Tërmet në Kosovë, mësohet ku ishte epiqendra e tij! – Ora Info

Një tërmet ka ndodhur sot rreth orës 15:00 në Kosovë.

Qendra Evropiane Sizmologjike njofton epiqendra e këtij tërmeti ishte 5 km në veri të Pejës.

Sipas Institutit Sizmologjik të Kosovës, nuk ka vend për panik pasi tërmeti ishte i intensitetit të ultë.

“Në këto kohë tërmete të këtij intensiteti i kemi të shpeshta dhe nuk ka arsye për panik pasi nuk krijojnë dëme”, tha ai.

Mustafa tha më tej se bazuar në ligj e kanë të obligueshme që të lajmërojnë tërmetet kur janë mbi 3.5 shkallë të Rihterit, citohet të ketë thënë Drejtori i Institutit Sizmologjik të Kosovës, Shemsi Mustafa për Telegrafin.

Mustafa tha më tej se bazuar në ligj e kanë të obligueshme që të lajmërojnë tërmetet kur janë mbi 3.5 shkallë të Rihterit.