Darka në Athinë, Kurti përshëndetet me Zelensky

darka-ne-athine,-kurti-pershendetet-me-zelensky

darka-ne-athine,-kurti-pershendetet-me-zelensky

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurit, gjatë qëndrimit në Athinë është përshëndetur me presidentin e Ukrainës, Volodymyr Zelenskyy.

Kurit e ka publikuar një video të shkurtër në storie të rrjetit social Facebook.

“Në prag të darkës së shtruar nga kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis me pjesëmarrje të presidentit ukriainas, Volodymyr Zelenskyy.

Kryeministri grek ka mbledhur përfaqësues të Bashkimit Evropian e Ballkanit Perëndimor, si dhe presidentin ukrainës Zelenseky.

Aty po diskutohet edhe për paqen dhe stabilitetin në Ballkanin Perëndimor dhe përtej kësaj zone gjeografike.