Osmani pranon letrat kredenciale nga ambasadori i ri jorezident i Kuvajtit – Ora Info

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, sot ka pranuar letrat kredenciale nga ambasadori i ri jorezident i Kuvajtit,  Faisal S.Al-Musaileem.

Ajo e ka uruar ambasadorin e ri për detyrën dhe ka shfaqur shpresën se gjatë mandatit të tij do të intensifikohen edhe më tej marrëdhëniet bilaterale në mes të dy vendeve.

Ndërsa ambasadori Musaileem, ka shprehur interesimin për vazhdimin e mbështetjes për Kosovën në fusha të ndryshme dhe u zotua për bashkëpunim më të gjerë në fusha të ndryshme të interesit të përbashkët./Front Online