Artane Rizvanolli ngatërrohet pak në një postim në Facebook, ndërlidh Nënën Terezë me sistemet diellore – Ora Info

1 min read


Ministrja e Ekonomisë, Artane Rizvanolli, është ngatërruar në një postim që ka bërë sot në Facebook.

Mbishkrimi dhe vegëza që ajo ka shpërndarë, nuk kanë lidhje fare me njëra-tjetrën.

Rizvanolli e ka shpërndarë një lajm për 26-vjetorin e vdekjes së Nënë Terëzës, por në mbishkrim të këtij postimi, ajo ka folur për heqjen “e një pengese të madhe” për vendosjen e sistemeve diellore nga Ministria e Mjedisit, Planifikimit Hapësnir dhe Infrastrukturës.

“Një pengesë e madhe për vendosjen e sistemeve diellore e raportuar nga qytetarët është hequr nga MMPHI.👏 Liburn Aliu”, ka shkruar Rizvanolli.

Këtë postim, Rizvanolli e ka fshirë pas disa minutash. Më pas ka bërë një postim tjetër, ku ka zëvendësuar linkun e lajmit me postimin e Ministrit Liburn Aliu./Express

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.