Osmani uron Pendarovskin për ditën e Pavarësisë

Presidentja Vjosa Osmani ka uruar homologun e saj nga Maqedonia e Veriut, Stevo Pendarovski, si dhe popullin e këtij vendi për Ditën e Pavarësisë.

Osmani tha se pret që të punojnë bashkë për t’i ngritur marrëdhëniet mes dy shteteve.

“Gëzuar Ditën e Pavarësisë Presidentit Stevo Pendarovski  dhe miqve tanë në Maqedoninë e Veriut. Mezi pres të vazhdojmë të punojmë së bashku për ta çuar partneritetin tonë në lartësi të reja dhe për të kontribuar së bashku për një të ardhme më të ndritshme euroatlantike për të dyja vendet tona demokratike”.